Teatr Conieco założył w 1994 r. Marian Ołdziejewski wystawiając wraz z synem Łukaszem spektakl o Kubusiu Puchatku, który lubił „małe conieco”. Przedstawienie bardzo ciepło przyjęła widownia i tak zaczęła się przygoda prywatnego, objazdowego teatru. Od tej pory każdego roku powstawały spektakle wykorzystujące różne formy teatru lalek (maski, kukły, marionetki, przedmioty, lalki płaskie i przytulanki).

      Głównym odbiorcą naszych sztuk jest widownia dziecięca. Inspiracją - poezja, legendy i baśnie. Największą pasją - teatr marionetek i pantomimy. Spektakle gramy w teatrach, klubach, szkołach i przedszkolach. Wyjeżdżamy również za granicę na prezentacje i festiwale (odwiedziliśmy 11 państw ). Nasze sukcesy to: Główna Nagroda Złotej Ręki na festiwalu w Imatrze ( Finlandia ) i Nagroda za scenografię do "Słowika" w Sarajewie.

      Marian Ołdziejewski po ukończeniu Akademii Teatralnej - Wydziału Sztuki lalkarskiej w Białymstoku (1982 r.) pracował w teatrach lalek w Szczecinie, Białymstoku, Poznaniu i Gdańsku zdobywając doświadczenie i nagrody ( "Za Debiut" –1982 r. i "Aktorska" na XI Festiwalu w Opolu – 1983 r.). Przez osiem lat był wykładowcą w Akademii Teatralnej. Trzy lata pracował z młodzieżą niepełnosprawną a efekty tej pracy można było obejrzeć w Telewizji Polskiej w filmie pt. "Szkaradka".